Srbija na Mundijalu u Rusiji!

FIFA World Cup 9. okt 201719:42 > 22:37
Srdjan Stevanovic, Getty Images

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine pošto je zauzela prvo mesto u D grupi. Ekipa Slavoljuba Muslina u odlučujućem duelu savladala je Gruziju na stadionu "Rajko Mitić" rezultatom 1:0.

Srbija završava kvalifikacije sa 21 bodom na prvom mestu, ispred Irske koja je pobedila Vels u gostima i ima 19 bodova, što znači da bi Srbija bila prva i da je odigrala nerešeno.

Irska će u baraž kao poslednja osma drugoplasirana selekcija.

Nije Srbija blistala protiv Gruzije, ali je, posle veoma slabog prvog poluvremena koje je podsetilo na duel u Beču od pre četiri dana, odigrala mnogo bolje u drugom i igraće na Svetskom prvenstvu prvi put od 2010. godine.

Gruzija nije imala rezultatski motiv, ali je odigrala izuzetno dobro, pa su navijači u Beogradu strepeli do gola Prijovića u 74. minutu.

U preostalom meču ove grupe Austrija je savladala Moldaviju u gostima sa 1:0 i završava na četvrtom mestu sa 15 bodova.

Tok meča pratite uz Sportklub:

Srbija je uz veliku podršku sa tribina dobro počela, pa je Kolarov zapretio sa distance već u drugom minutu.

Uspela je Gruzija da odoli početnom naletu Srbije, pa u prvih 15-ak minuta nije bilo velikih prilika.

Prvu šansu na utakmici imala je Gruzija u 17. minutu. Gvilja je veoma dobro šutriao sa ivice kaznenog prostora, ali je Stojković sjajno reagovao.

Nije Srbija igrala dobro u prvih pola sata, pa ni Gruzija nije imala preterano težak posao u odbrani. Pas igra domaće ekipe je zatajila, pa su navijači na tribinama bili sve nervozniji.

Već u 35. minutu čuli su se zvižduci sa tribina upućeni domaćoj selekciji što je svakako dodatno otežalo posao igračima na terenu.

Bolje je igrala Gruzija, a Srbija je prvu pravu akciju organizovala u 39. minutu. Ljajić i tadić su kombinovali, igrač Sautemptona se našao u prilici, ali je golman Gruzije uspeo da odbrani.

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Do kraja prvog dela ništa se nije promenilo, pa su navijači salvom zvižduka ispratili Srbiju na poluvreme.

Mnogo bolje počela je srbije u drugom poluvremenu, pa je u prvih desetak minuta nastavka uradila više nego u kompletnom prvom poluvremenu.

Počelo je udarcem Gudelja, a onda je u 54. minutu Mitrović bgio blizu gola. Tadić je podigao loptu na drugu stativu, tamo je Mitrović šutirao glavom, ali je golman Gruzije uspeo da odbrani.

U 61. minutu Muslin je umesto Ljajića ubacio Prijovića, a Srbija je nastavila sa pritiskom uz dobre vesti iz Kardifa gde je Irska povela protiv Velsa.

U 70. minutu Srbija je bila najbliža golu. Posle kornera je lopta stigla do Nemanje Matića koji je odlično šutirao, ali je unutrašnji deo stative spasao Gruziju.

Srdjan Stevanovic / Getty Images

U 74. minutu Srbija je povela. Loptu je na desnoj strani dobio Mitrović i poslao je na drugu stativu gde je Prijović uklizao i uspeo da pošalje u mrežu za veliko slavlje.

Do kraja meča nije bilo previše zanimljivih dešavanja pa je Srbija uz veliko slavlje na terenu ali i na tribinama ostvarila plasman na Mundijal u Rusiji.