Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

08.06.2019 | 01.16 > 01:27

SP(ž): Silovita Francuska na startu

U prvom meču osmog izdanja Svetskog prvenstva za dame domaćin turnira Francuska savladala je na Parku prinčeva ubedljivo Južnu Koreju 4:0.

2019 FIFA Women's World Cup

Richard Heathcote/Getty Images

Sve dileme rešile su Francuskinje u prvom poluvremenu. Seriju golova otvorila je Le Some, a onda je na scenu stupila Vendi Renar, koja je sa dva gola u 32. i prvom minutu nadoknade prvog poluvremena praktično zapečatila sudbinu Korejki. Konačnih 4:0 postavila je Amandin Anri u 85. minutu.

Pored ove dve reprezentacije u Grupi A su još Nigerija i Norveška, koje svoj meč igraju u subotu. Titulu brane SAD.