SP (ž): Nada Australije živi, Marta kao Klose

Elsa, Getty Images Sport

Dva duela drugog kola grupne faze odigrana su u četvrtak na Prvenstvu sveta za žene. Pobede su upisale Australija i Kina, a Marta je (ponovo) ispisala istoriju.

U okviru Grupe C, Australija je nakon preokreta savladala Brazil 3:2 i sačuvala nadu u prolazak dalje. Meč je obeležila fenomenalna Brazilka Marta koja je postigla prvi gol za Brazil i tako postala prva igračica koja je postizala bar po jedan gol na pet svetskih šampionata. Marti je to polazilo za rukom 2003, 2007, 2011, 2015. i 2019. godine.

Marta je ovim golom takođe postala prva fudbalerka sa 16 golova na Mundijalima i po tome se izjednačila sa Miroslavom Kloseom.

Marta je gol za vođstvo Brazila postigla u 27. minutu sa bele tačke, a od 36. minuta bilo je 2:0 nakon gola Kristiane.

U prvom minutu nadoknade u prvom poluvremenu nadu je Australiji vratila Furd, da bi u 58. Logarzo pogodila za izjednačenje. Sve je rešeno u 66. minutu autogolom Monike.

U Grupi C po dva meča odigrali su upravo Brazil i Australija, obe reprezentacije imaju po jednu pobedu i poraz. Meč drugog kola tek treba da odigraju Italija i Jamajka. Italija je u prvom meču slavila protiv Australije i nada se novom trijumfu dok Jamajka traži prve bodove.

U Grupi B Kina je došla do prve pobede na šampionatu, a jedini gol u pobedi protiv Južne Afrike postigla je Li Đing.

U Grupi B sve selekcije odigrale su po dva meča. Prva je sa dve pobede Nemačka, slede Španija i Kina sa po pobedom i porazom, a Južna Afrika ima dva poraza i praktično je prežaljena jer u poslednjem kolu igra protiv favorizovane Nemačke.

U petak su na programu tri meča: Japan – Škotska, Jamajka – Italija, Engleska – Argentina.