Getty Images/Christof Koepsel

14.06.2019 | 23.48 > 23:51

Ekvadoru bronza na SP za igrače do 20 godina

Borba za treće mesto na Svetskom prvenstvu za igrače do 20 godina trajala je 120 minuta i na kraju su se radovali fudbaleri Ekvadora.

Ekvador je u meču za treće mesto na Svetskom prvenstvu za igrače do 20 godina nakon produžetaka bio bolji od Italije i slavio 1:0.

Nije bilo golova u 90 minuta. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imala je Italija, ali je dobar udarac Enrika del Prata u 40. minutu sjajno zaustavio odlični Ramirez Presiado.

U drugom poluvremenu konkretniji je bio Ekvador koji je imao prilike preko Dijega Palasiosa i Čarkope, dok je Italija pripretila samo jednom i to nakon šuta Andree Kolpanija.

Mreže su ipak mirovale i duel je ušao u produžetak.

Samo tri minuta su prošla kada je pokušaj Serhija Kvintera da zaustavi napad Italije sudija okarakterisao kao prekršaj za penal. Marko Oliveiri imao je šansu da sa bele tačke donese Italiji vođstvo, ali je Ramirez Presiado još jednom pokazao koliko je dobar na svom golu i odbranio je penal.

Ono što Italijani nisu uspeli sa bele tačke, jesu igrači Ekvadora nakon slobodnog udarca. Na ubačenu loptu odlično je reagovao Rikard Mina i zatresao mrežu Italijana za, ispostaviće se nakon 120 minuta, konačnih 1:0 i treće mesto za Ekvador.

O šampionu sveta odlučiće duel Ukrajine i Južne Koreje koji je zakazan za subotu u 18 časova.