Getty Images/Christof Koepsel

23.06.2019 | 23.31

SP(ž): Engleska i Francuska idu dalje, kraj za Brazil

Nedelja je na Prvenstvu sveta za žene bila prilično dramatična. Engleska je prošla dalje u meču koji će biti upamćen po protestu Kameruna, a Francuska je nakon produžetaka izbacila Brazil.

Engleska je do četvrtfinala Svetskog prvenstva došla pobedom protiv Kameruna 3:0. Ali, iako je rezultat ubedljiv meč nije prošao bez drame - Kamerunke su se žalile zbog odluke donete nakon korišćenja VAR, u jednom trenutku su odbile da nastave meč koji je na kraju završen nakon 105 minuta.

Golovima Stef Hjuton, Elen Vajt i Aleks Grinvud Engleska je zakazala duel sa Norveškom koja je dan ranije boljim izvođenjem penala izbacila Australiju.

Meč će ostati upamćen po reakciji fudbalerki Kameruna nakon gola Elen Vajt. U dva navrata su igračice Kameruna odbile da nastave meč, protestvovale su kod sudije jer je sudija prvo poništio gol, a zatim ga priznao nakon pregledavanja snimka.

U nedelju su mesto u četvrtfinalu obezbedile i Francuskinje.

Francuska je nakon izuzenten borbe eliminisala Brazil pobedivši nakon produžetka 2:1 (1:1).

Francuska je povela u 52. mintu preko Vajerije Gavin nakon što joj je u prvom poluvremenu gol poništen zbog ofsajda.

Da se na tome ne završi pobrinula se Taisa u 64. minutu, a kako u nastavku nije bilo golova duel je otišao u produžetak.

Odlučujući momenat videli smo u 107. minutu. Amandin Anri je odlično iskoristila dodavanje Amel Majri i postigla gol za 2:1 i pobedu.

Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča u kome će snage odmeriti Španija i Sjedinjene Američke Države.

U ponedeljak se igraju dva meča - Španija - SAD i Švedska - Kanada.