Getty Images/Christof Koepsel

24.06.2019 | 23.45 > 23:51

SP(ž): VAR pogurao Amerikanke, Švedska bolja od Kanade

U ponedeljak su mesto u četvrtfinalu Prvenstva sveta za žene obezbedile Sjedinjene Američke Države i Švedska. Još jednom je VAR tehnologija izbila u prvi plan.

Megan Rapinoe

Marc Atkins, Getty Images Sport

Sjedinjene Američke Države eliminisale su u osmini finala Španiju pobedom 2:1. Ali, pobedom o kojoj se govori od kada je za Amerikanke dosuđen penal kojim su i došle do pobede.

Povele su Amerikanke preko Megan Rapino nakon samo sedam minuta igre sa bele tačke, ali su Špankinje odgovorile za manje od dva minuta. Gol za izjednačenje postigla je Dženifer Hermoso.

Sporni detalj dogodio se u 71. minutu kada je Amerikankama nakon petominutne provere snimka dosuđen penal. Čini se ipak da kontakta između odbrambene igračice Španije i Rapino nije ni bilo.

Rapino je priliku iskoristila i novim golom zakazala svojoj reprezentaciji četvrtfinalni duel sa Francuskom.

Šveđanke su do sledećeg kola došle pobedom protiv Kanade nakon 100 minuta igre i uz rezultat 1:0.

Stina Blekstenius postigla je odlučujući gol u 55. minutu, a i ovde je VAR presudio da za, pa recimo pola ramena odbrambene igračice Kanade nije bilo ofsajda.

Kanada je imala priliku da dođe do izjednačenja sa bele tačke, ali je Hedvig Lindal odbranila udarac koji je sa bele tačke uputila Dženin Beki.

Švedska će se za polufinale boriti sa Nemačkom.

U utorak ćemo dobiti poslednji četvrtfinalni par. Njega će činiti pobednice iz duela Italija - Kina i Holandija - Japan.