Briljantna Megan Rapino odvela SAD u polufinale

FIFA World Cup 28. jun 201923:59 > 29. jun 2019 0:02
Elsa/Getty Images

Fudbalerke SAD plasirale su se u polifnale Svetskog prvenstva, pošto su bile bolje od domaćih Francuskinja rezultatom 2:1 (1:0), a heroina pobedničke selekije bila je sjajna Megan Rapino, koja je postigla oba pogotka.

Tridesettrogodišnja vezistkinja Sjetl Rejna svoju reprezentaiju dovela je u vođstvo već u petom minutu nakon slobodnog udarca i smušene reakcije odbrane Francuske.

Prednost Amerikanki duplirana je u 65. minutu kada je Hit centrirala, a odbrana Francuskinja potpuno je zaboravila na Rapino, koja je pogodila i drugi put za 2:0.

Rapino je na prvenstvu postigla pet golova i trenutno je na deobi prvog mesta liste strelaca, a van fudbala je poznata po tome i što je u vezi sa košarkaškom supervezdom Sju Bird.

Do kraja susreta Francuska je uspela da smanji vođstvo u 81. minutu, a gol je postigla Renar.

Meč je igran na pariskom „Parku prinčeva“ pred više od 45 hiljada gledalaca, a SAD su obezbedile plasman u polifnale, gde će igrati protiv selekcije Engleske, koja je bila bolja od Norveške 3:0.

Druga dva četvrfinalna para čine Italija i Holandija, odnosno Nemačka i Švedska.