Šveđanke okrenule Nemice za polufinale Prvenstva sveta

FIFA World Cup 29. jun 201920:23 > 20:27
Richard Heathcote, Getty Images Sport

Poslednje mesto u polufinalu Prvesntva sveta za žene izborila je Švedska koja je nakon preokreta pobedila Nemačku 2:1.

Fudbalerke Švedske poslednje su polufinalistkinje Prvenstva sveta za žene. Švedska je u četvrtfinalu, nakon preokreta, savladala Nemačku 2:1. Nemačka je prvi put primila dva gola na takmičarskom meču još od marta 2018. godine i susreta sa Engleskom.

Nemačka je povela posle 16 minuta igre i velike greške odbbrane Švedske. Lopta je nakon toga u dva poteza došla do Line Magul koja je na fenomenalan način postigla treći gol na šampionatu i donela svojoj reprezentaciji prednost.

Šveđanke nisu odustale od svog stila igre pa su u 22. minutu došle do izjednačenja. Dugim centaršutem Linda Sembrant je pronašla Sofiju Jakobson koja se praktično našla sama pred golmanom Nemačke i nije imala težak zadatak da zatrese mrežu.

Samo dva minuta protekla su od početka drugog poluvremena kada je Švedska došla do preokreta. Šutirala je Fridolia Reflo iskosa po golu, ali je Almut Šult loptu uspela samo da odbije do Stine Blakstenius koja pogađa za 2:1.

Švedska će se za mesto u finalu, 2. jula borti sa Holandijom koja je eliminisala Italiju. U drugom polufinalu sastaće se istog dana Engleska i Sjedinjene Američke Države.