Kevin C. Cox, Getty Images Sport

06.07.2019 | 19.05 > 19:08

Šveđanke kući nose bronzanu medalju sa SP

Fudbalerke Švedske osvojile su bronzanu medalju na Prvenstvu sveta za žene.

U meču za treće mesto na Prvenstvu sveta za žene, Švedska je bila bolja od Engleske i slavila 2:1.

Sve je, ispostavilo se, u ovom meču rešeno u prvom poluvremenu.

Nakon samo 11. minuta Kosovare Aslani zatresla je mrežu Engleske, a još toliko je bilo potrebno Šveđankama da udvostruče vođstvo.

Ovoga puta precizna je bila Sofija Jakobson.

Igrao se 31. minut kada je Frančeska Kirbi, napadač Čelsija, pogodila za 2:1.

Pet minuta kasnije Elen Vajt je postigla gol za 2:2 i dok su Englezi slavili prvu igračicu koja je na jednom Mundijalu postigla sedam golova, sudija je pogledao snimak i poništio gol zbog igranja rukom.

I pored velike borbe, promene rezultata do kraja meča nije bilo i Šveđanke su osvojile treće mesto.

U nedelju će u finalu (17 časova) igrati dvostruke svetske šampionke Amerikanke i evropske prvakinje Holanđanke.