Alex Livesey/Getty Images

09.10.2020 | 08.19

CONMEBOL: Pobeda Urugvaja u 90+3, Mesijev minimalac

U prvom kolu kvalifikacija za Svetski kup u Južnoj Americi pobede su ostvarili Urugvaj i Argetina, dok su Paragvaj i Peru remizirali 2:2.

Lionel Messi

Agustin Marcarian - Pool/Getty Images

Argentina je savladala Ekvador 1:0 i to pogotkom Lea Mesija u 13. minutu sa bele tačke. "Gaučosi" su dominirali u ovoj utakmici i imali su mnogo više pokušaja da postignu gol, a samo su u dve situacije imali ozbiljne prilike. Promašili su ih Lukas Okampos i Rodrigo De Paul.

Urugvaj je dobio ekipu Čilea. Baš kao i Mesi i Suares je pogodio sa bele tačke u 39. minutu, da bi još jedan bivši igrač Barse Aleksis Sančes izjednačio u 54. minutu. Nije bilo većih prilika sve do nadoknade kada je Urugvaj došao do gola u 93. minutu. Pogodio je Maksi Gomes za 2:1 i prvi trijumf Urugvajaca.

Paragvaj i Peru su remizirali 2:2. Kariljo je doneo prednost Peruu u 52. minutu dok je u 67. Romero izjednačio. Anhel Romero je u 81. minutu doveo i svoj tim u vođstvo, a kada se mislilo da će Paragvaj doći do trijumfa Andre Kariljo je svojim drugim golom doneo bod gostujućem Peruu.

U noći između petka i subote igraju Kolumbija - Venecuela od 1.30 iza ponoći, a tu utakmicu pogledajte na Sport Klubu 2. Duel Brazila i Bolivije gledajte na Sport Klubu 1 od 2.30.