Dave Thompson/Getty Images

10.10.2020 | 04.31

Brazil "petardom" počeo pohod na Katar 2022.

Selekcija Brazila i Kolumbije ostvarile su ubedljive pobede u prvom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. u južnoameričkoj zoni.

Neymar

Getty Images/Lionel Ng

Kolumbija je na svom terenu savladala Venecuelu sa 3:0, svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu, a sve su postigli igrači Atalante.

Duvan Zapata je Kolumbijcima doneo prednost u 16. minutu, deset minuta kasnije Luis Muriel je povisio na 2:0.

Isti igrač je postavio konačan rezultat u nadoknadi vremena kada je sjajno istrčao kontru.

Sport Klub Youtube

Brazil je u Sao Paulu bio još ubedljviji i sa 5:0 savladao Boliviju.

Goleadu je otvorio Markinjos u 16. minutu, na 2:0 povisio Firmino u 30.

U nastavku još tri gola Brazila, Firmino je drugi put bio strelac u 49. minutu, Bolivija je postigla autogol u 66, a konačnih 5:0 postavio je Kutinjo na asistenciju Nejmara u 73. minutu.