Getty Images/Christof Koepsel

14.10.2020 | 08.28 > 08:30

Het-trik Nejmara, Falkao u nadoknadi za bod Kolumbije

U noći između utorka i srede kompletirano je drugo kolo južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru. Pobede su upisali Brazil i Paragvaj. U duelu Čilea i Kolumbije nije bilo pobednika.

Radamel Falkao

David Ramos/Getty Images

Fudbalska reprezentacija Brazila upisala je i drugu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru savladavši Peru 4:2.

Peru je poveo nakon samo pet minuta igre golom Andree Karailja, ali je prvo poluvreme završeno rezultatom 1:1 nakon što je u 28. minutu za izjednačenje sa bele tačke pogodio Nejmar.

I u natsavku je prvi do vođstva ponovo došao Peru. Igrao se 59. minut kada je Renato Tapia zatresao mrežu Brazila.

Odgovor je stigao samo pet minuta kasnije kada je dodavanje Roberta Firmina u gol pretvorio Rišarlison.

U 83. minutu novi penal za Brazil i novi gol Nejamra za prvo vođstvo Brazila na utakmici.

To je donelo mnogo nervoze na strani Perua pa je prvo u 86. minutu crveni karton pokazan Kasedi koji je bio na klupi, a tri minuta kasnije i Zambranu zbog udaranja rivala laktom.

Već je bilo jasno da će Brazil sačuvati pobedu u Peruu, a trećim golom na meču Nejmar je trijumf začinio u četvrtom minutu nadoknade za het-trik i konačnih 4:2.

Paragvaj je do prve pobede u kvalifikacijama, nakon remija sa Peruom u prvom kolu, došao na gostovanju Venecueli. Dovoljan je u ovom meču bio gol Gastona Himeneza u 85. minutu.

Čile i Kolumbija odigrali su nerešeno 2:2.

Kolumbija je povela već u šestom minutu golom koji je postigao Džeferson Lerma, ali je nakon 45 minuta Čile bio taj koji ima prednost.

Prvo je za izjednačenje sa bele tačke bio precizan Arturo Vidal u 37. minutu, da bi za preokret gol postigao Aleksis Sančez.

Kolumbija je do boda došla u prvom minutu nadoknade nakon što je nakon nekoliko pokušaja svojih saigrača lep gol postigao Radamel Falkao.

Nakon dva odigrana kola tabela izgleda ovako:

Brazil 6, Argentina 6, Kolumbija 4, Paragvaj 4, Ekvador 3, Urugvaj 3, Čile 1, Peru 1, Venecuela 0, Bolivija 0.

Prve četiri reprezentacije direktno će se plasirati na Svetsko prvenstvo. Petoplasirana igra plej-of sa nekom od ekipa iz Autrslije i Okeanije.