Robert Hradil/Getty Images

07.09.2018 | 22.49 > 22:59

LN: Italija se provukla, Rusi pobedili Turke

Mečevi u sve četiri lige u okviru Lige nacija bili su na programu u petak - Italija i Poljska remizirale su u Ligi A, a Rusija je pobedila Tursku u Ligi B. U Ligi C Srbija je slavila, Crna Gora remizirala, dok je Albanija kod kuće bila bolja od Izraela 1:0. U Ligi D Farska ostrva pobedila su Maltu.

Žoržinjo

Claudio Villa/Getty Images

Žoržinjo

Mečeve Lige nacija mogli ste u direktnim prenosima da pratite na kanalima Sport kluba.

Italija je u okviru meča Lige A na stadionu Renato Dal‘Ara u Bolonji dočekala Poljsku, a timovi su remizirali 1:1.

Poljaci su u vođstvo došli u 40. minutu preko Pjotra Zijelinskog, koji je pravovremeno natrčao na centaršut Roberta Levandovskog i pogodio za vođstvo Poljaka.

Do izjednačenja Italijani su došli u 78. minutu preko Žoržinja, koji je bio precizan iz penala.

U Ligi B Rusija je na gostovanju u Trabzonu savladala Tursku rezultatom 2:1, a meč je otvoren velelepnom ceremonijiom.

Goste je u vođstvo doveo napadač Valensije Denis Čerišev, a u 41. minutu golom Serdara Aziza Turska je došla do izjednačenja. Ipak, tri boda Rusima doneo je Artjom Dzjuba u 49. minutu posle lepe asistencije Jurija Gazinskog.

U Grupi C Albanija je na domaćem terenu bila bolja od Izraela 1:0, a jedini gol za domaćina bio je Taulant Džaka.

Srbija je u Viljnusu pobedila Litvaniju 1:0 u meču u kojem je Srbija napadala, ali je na kraju Litvanija imala dobre prilike da dođe do boda.

Crna Gora je, u meču u kojem je ostala sa desetoricom fudbalera posle crvenog kartona Mugoše, remizirala bez golova sa Rumunijom na gostovanju.

U prvom meču dana u Bakuu Azerbejdžan je remizirao za reprezentacijom tzv. Kosova 0:0, iako je domaćin imao inicijativu i dobre prilike u drugom poluvremenu.

Reprezentacija Farskih ostrva dočekala je u Torshavnu Maltu i u trećem međusobnom takmičarskom okršaju slavila rezultatom 3:1 i na taj način domaća selekcija sačuvala je maksimalan učinak u mečevima sa Maltom.

Prvi gol viđen je u 31. minutu kada je grešku Džozefa Zerafe surovo kaznio Joan Edmundson. Samo sedam minuta kasnije Farani su vodili 2:0 posle gola Renea Jensena.

Jedini gol za Maltežane, na čijoj klupi je debitovao selektor Rejmond Faruđa, postigao je kapiten Majkl Mifsud u 42. minutu. Konačnih 3:1 postavio je Halur Hanson posle šest minuta fudbala u nastavku meča.

Nakon jednog kola u Grupi 3 Lige D na prvom mestu nalazi se ekipa Farskih ostrva sa tri boda, tzv. Kosovo i Azerbejdžan imaju samo po bod, a bez bodova su fudbaleri Malte.