Druga pobeda Makedonije, Danci bolji od Velsa

Četvrti dan Lige nacija, u terminu od 18 časova doneo nam je četiri zanimljiva meča, a reprezentaciji Makedonije drugu pobedu.

Navijači Makedonije

Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Makedonija je na stadionu Filip II sa 2:0 savladala Jermeniju i tako upisala i drugu pobedu u Ligi nacija.

Makednoci su poveli nakon samo 13 minuta igre kada je sa bele tačke precizan bio Egzijan Alioski.

Do drugog gola domaćin dolazi u 59. minutu kada se u gužvi u šesnaestercu nakon izgrađene akcije Makedonije najbolje snašao tridesetpetogodišnji Goran Pandev.

U Grupi 4 Divizije D Makedonija ima šest bodova, Jermenija iz dva meča tri boda, a bez bodova su Lihtenštajn i Gibraltar koji imaju po meč manje.

U Diviziji D, u Grupi 1, drugu pobedu je upisala Gruzija koja je bila bolja od Letonije sa 1:0. Gruziji je novu pobedu doneo Tornike Okrijašvili u 77. minutu preciznim izvođenjem penala.

U Grupi 1 najslabije divizije Andora i ma bod iz jednog meča, Letonija isto toliko nakon dve utakmice, a nakon jednog odigranog meča bez bodova je Kazahstan.

U Diviziji B, u Grupi 4 Danska je sa 2:0 savladala Vels.

Nakon svih problema koje je Danska imala pre samo nekoliko dana, i na kratko rešenog problema, Danska je na teren izašla u najjačem sastavu, a heroj ovog duela je Kristijan Eriksen sa dva gola.

Eriksen je prvi gol postigao u 32. minutu, da bi za konačnoh 2:0 pogodio sa bele tačke u 63. minutu. Imali su i Danci i Velšani niz lepih prilika da ovu utakmicu učine efikasnijom, ali briljirali su i golmani.

Uz ova dva gola, Eriksen je na poslednjih 18 mečeva u dresu reprezentacije postigao 14 golova.

Od 18 časova, četvrtog dana je u Diviziji C u Grupi 3 Bugarska na svom terenu bila bolja od Norveške i tako stigla do druge pobede u Ligi nacija. Norvežani imaju tri boda osvojena u prvom kolu.

U 59. minutu je na ovom meču postignut jedini gol, a strelac je bio Radoslav Vasilev. Poslednjih nekoliko minuta Norvežani su imal igrača manje jer je u 88. minutu drugi žuti karton dobio Havard Nordtit.

Ligu nacija pratite samo na kanalima Sport Kluba.