Kipar preokrenuo i zakucao Slovence za dno tabele

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Fudbalska reprezentacija Kipra je u okviru grupe 3, C divizije Lige nacija savladao Sloveniju nakon preokreta sa 2:1.

Posle nezanimljivog prvog poluvremena Slovenci su u nastavku zaigrali mnogo konkretnije i poveli golom Berića u 59. minutu.

Uporni Kiprani uspeli su da izjednače golom Sotiriua u 69. minutu, a šest minuta pre kraja Vid Belec je spektakularnom intervencijom sačuvao gol nakon udarca Papulisa.

Ipak, golman Slovenije je u 89. minutu bio nemoćan. Autogol je postigao Stojanović.

Za Kiprane je ovo prva pobeda u takmičenju posle poraza od Norveške, dok su Slovenci pretrpeli drugi neuspeh nakon što ih je prethodno pobedila Bugarska.

U prvom meču 2. kola ove grupe Bugarska je u Sofiji minumalnim rezultatom savladala Norvešku.

Bugarska je lider grupe sa 6 bodova, Norveška i Kipar imaju po 3, dok je Slovenija vez bodova.

Takmičenje se nastavlja 13. oktobra kada Norveška dočekuje Sloveniju, a Bugarska Kipar.