Catherine Ivill, Getty Images Sport

11.10.2018 | 19:28 > 22:40

Dva gola Mitrovića u istorijskoj pobedi Srbije!

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Crne Gore u Podgorici sa 2:0 i posle tri kola lider je grupe 4 divizije C Lige nacija. U drugom meču ove grupe Rumunija je u Litvanij slavila sa 2:1 golom u nadoknadi vremena.

Aleksandar Mitrović i Dušan Tadić

Clive Rose, Getty Images Sport

Orlovi imaju 7 bodova, dva više od Rumunije, Crna Gora je treća sa 4, dok je Litvanija na začelju bez bodova.

Srbija na stadionu "Pod Goricom" nije briljirala u utakmici koja teško da može da dobije prelaznu ocenu, ali je iskoristila svoje šanse i u istorijskom duelu upisala važnu pobedu u borbi za prvo mesto.

Dvostruki strelac za ekipu selektora Mladena Krstajića bio je Aleksandar Mitrović. Napadač Fulama je u 18. minutu realizovao jedanaesterac posle prekršaja Stojkovića nad Rodićem, a konačan rezultat postavio je u 81. minutu posle odlične akcije gostujućeg tima.

Podgorica, navijači Crne Gore

SK

Domaća selekcija nije imala nijednu stopostotnu šansu, a meč je obeležilo i isključenje selektora Crne Gore Ljubiše Tumbakovića.

Rumunija je u Viljnusu slavila sa 2:1 golovima Čipčijua u 13. i Maksima u 94. minutu, dok je strelac za domaću ekipu bio Zulpa u 90. minutu.

Srbija u nedelju gostuje Rumuniji u Bukureštu, dok Crna Gora istog dana igra u Litvaniji.

Utakmicu možete uživo da pratite i na našem sajtu.

Sastavi

Crna Gora: Petković - Vešović, Tomašević, Simić, Stojković - Šćekić, N. Vukčević - Marušić, Jovetić, Jovović - Bećiraj.

Srbija: Dmitrović - Rukavina, Veljković, Milenković, Rodić - Lukić, Maksimović - A. Živković, Tadić, Gaćinović - Mitrović.

Pola sata pre početka meča stadion "Pod Goricom" je ispunjen do poslednjeg mesta. Mirno je, bez incidenata... Ekipe se zagrevaju, a na tribinama su Žoze Murinjo, Predrag Mijatović, predsednik Crne Gore Milo Đukanović...

Nekoliko stotina navijača Orlova je na stadionu u prestonici Crne Gore. Atmosfera je na izuzetnom nivou, a himne Srbije i Crne Gore su pozdravljene aplauzima.

Tok utakmice:

4. minut - slobodan udarac za Srbiju sa leve strane, ali nije bilo opasnosti po gol Petkovića.

6. minut - nema uzbuđenja na terenu stadiona "Pod Goricom". Oba tima su oprezna i lopta je uglavnom na sredini terena.

8. minut - napad Srbije, gužva u šesnaestercu, ali su reagovali defanzivci Crne Gore i otklonili opasnost.

12. minut - brz napad Srbije, pokušao je Mitrović sa više od 25 metara, ali je njegov udarac bio blokiran.

17. minut - penal za Srbiju! Sudija Roki je pokazao na belu tačku posle duela Zvezdinih bekova Stojkovića i Rodića. Rodić je pao posle povlačenja za dres, a Stojković je dobio žuti karton.

18. minut - Aleksandar Mitrović je preuzeo odgovornost i pogodio je iz jedanestrca za 1:0!

23. minut - prvi korner na utakmici i to za domaću reprezentaciju. Nije bilo opasnosti po gol Srbije.

31. minut - velika šansa za Srbiju, Tadić je šutirao iz nepostredne blizine, ali je Petković odbradio. Koji trenutak kasnije Saša Lukić je dobio žuti karton zbog opstrukcije igre.

36. minut - žuti karton za Dušana Tadića.

38. minut - opasan napad Crne Gore posle greške gostujućeg tima, ali je Veljković blokirao centaršut Stojkovića i loptu poslao u korner.

39. minut - posle dva uzastopna kornera, lopta je došla do Marušića koji je sa 20-tak metara uputio neprecizan šut.

42. minut - Lukić je pokušao sa velike udaljenosti, ali nije bilo opasnosti za domaću selekciju.

45. minut - prvo poluvreme je produženo za 2 minuta.

45+2. minut - Srbija posle prvog poluvremena vodi sa 1:0 golom Mitrovića iz penala.

46. minut - Marko Janković je ušao u igru umesto Stojkovića.

47. minut - Jovović je pokušao, ali je šutirao preko gola.

53. minut - Fatos Bećiraj je šutirao sa 20-tak metara, oštro po zemlji, ali je lopta otišla pored leve stative Dmitrovićevog gola.

55. minut - sjajna šansa za Tadića, ali je fudbaler Ajaksa nonšalantno pokušao da "bocne" loptu i savlada Petkovića. Lopa je završila pored desne stative. Šansi je prethodila akcija Mitrovića koji je na sredini terena oduzeo loptu igračima Crne Gore.

67. minut - nema uzbuđenja u Podgorici, napadi oba tima uglavnom se završavaju ispred šesnaesteraca.

70. minut - dobar napad Crne Gore, ali je Dmitrović na vreme istrčao i "pokupio" loptu ispred jednog igrača domaće selekcije.

72. minut - Bećiraj je šutirao sa 20 metara, Dmitrović je odbranio, ali i ispustio loptu, ali je uspeo brzo da se pridigne i otkloni opasnost.

72. minut  - izmene u oba tima. Ivanić je ušao umesto Šćekića, a Jovičić u timu Srbije umesto Lukića.

77. minut - selektor Crne Gore Ljubiša Tumbaković isključen je zbog protesta.

78. minut - Milinković-Savić je ušao u igru umesto Gaćinovića.

80. minut - Mugoša je zamenio Bećiraja.

82. minut - Srbija vodi sa 2:0, ponovo je strelac bio Mitrović. Jovičić je poslao loptu na krilo do Živkovića koji je centrirao, Milinković-Savić je propustio loptu, a na pravom mestu je bio napadač Fulama.

90. minut - meč je produžen za 5 minuta.

90+3. minut - Radonjić je ušao u igru umesto Mitrovića.

90+3 - minut - Srbija je mogla i do trećeg gola...

90+6. minut - solidan napad Mugoše, ali nije bilo promene rezultata.

90+6. minut - meč je završen rezultatom 2:0.