Getty Images/Stuart Franklin

17.11.2018 | 22.43 > 22:47

Portugalci na završnom turniru, Rumuni ubedljivi

Fudbaleri Portugala plasirali su se na završni turnir Lige nacija pošto su u petom kolu grupe A3 remizirali sa Italijom u Milanu 0:0 i tako meč pre kraja došli do sedam bodova.

Radost igrača Portugala

David Ramos/Getty Images

Italijani su ostali na drugom mestu sa pet, ali za njih je duel sa Portugalcima bio poslednji u ligi nacija. U narednom kolu, ekipa sa Pirineja igra duel bez rezultatskog značaja sa Poljskom.
Selekcija Rumunije ostala je za petama Srbiji, nakon što je u Polieštiju savladala Litvaniju sa 3:0. Od starta meča, domaća selekcija je krenula silovito, i očito imala plan koji je sprovela u delo već u sedmom minutu.
Gol je postigao Georgi Puškaš. Već na startu drugog dela igre prednost Rumunije duplirao je Klaudiu Kešeru, a konačan rezultat postavio je Nikolae Stančiu u 65. minutu.
U narednom kolu, Rumuniji je neophodan trijumf u Podgorici protiv Crne Gore, uz kiks Srbije u Beogradu od Litvanije.
Škotska je kao gost bila ubedljiva u Tirani protiv Albanije sa 4:0, u okviru 1. grupe, C divizije. Mrežu domaće selekcije načeo je prvotimac Bormuta, Rajan Frejzer u 14. minutu.
U poslednjim trenucima prvog dele, prednost je duplirao Flečer sa bele tačke. Škoti su nastavili sa dominacijom i u drugom delu igre, a to je krunisano sa dva gola Džejmsa Foresta u 55. i 67. minutu.
U poslednjem kolu, Škoti će morati na svom terenu da pobede Izrael, ukoliko žele prvo mesto u grupi i promociju u viši rang.