Englezi posle penala do trećeg mesta LN, junak Pikford

Jan Kruger/Getty Images

Fudbaleri engleske reprezentacije osvojili su treće mesto u prvom izdanju Lige nacija, pošto su nakon izvođenja penala bili bolji od ekipe Švajcarske. Nakon 120 minuta nijedna ekipa nije postigla pogodak.

Engleska je bila znatno bolji rival tokom najvećeg dela susreta, a čak četiri puta su tokom meča pogađali prečku.

U 84. minutu Kalum Vilson je postigao pogodak, ali je on nakon konsultacije sa VAR sobom opravdano poništen.

Penali su okončani rezultatom 6:5 za Engleze nakon šest serija, a strelci za „Tri lava“ bili su redom Hari Megvajer, Ros Barkli, Džejdon Sančo, Rahim Sterling, golman Džordan Pikford, Erik Dajer. Golove za Švajcarsku postizali su Stiven Cuber, Granit Džaka, Manuel Akandži, Kevin Embabu, Fabijan Šer, a tragičar je bio Josip Drmić, koji je jedini promašio penal – tačnije Pikford je odlično odbranio njegov udarac.

Pikfod je na taj način postao prvi golman u istoriji nacionalnog tima Engleske koji je na takmičarskom meču izveo (i u gol pretvorio) jedanaesterac.

Bio je to drugi put zaredom da selekcija Engleske dobija protivnika kada se izvode jedanaesterci – na Svetskom prvenstvu u Rusiji slavili su u osmini finala protiv Kolumbije.

U finalu prvog izdanja Lige Nacija na stadionu „Dragao“ od 20 časova i 45 minuta sastaće se Portugal i Holandija.