Fudbalska reprezentacija Srbije u drugom izdanju Lige nacija igraće u grupi B3 sa Mađarskom, Turskom i Rusijom, odlučeno je žrebom u Amsterdamu.
Žreb u holandskom gradu nije bio naklonjen Orlovima, pošto su dobili najtežu grupu u B diviziji.
Ekipa Ljubiše Tumbakovića igraće protiv dve ekipe koje su obezbedile učešće na EURO 2020 (Rusija i Turska) i jedne koja je do poslednjeg kola bila blizu plasmana na kontinentalnu smotru.
Uz to, ne treba zaboraviti ni da su Rusi igrali u četvrtfinalu Svetskog prvenstva 2018.
? Противници Орлова у Лиги нација #NationsLeague.
? ЛИГА Б | ГРУПА 3
?? Русија (@TeamRussia)
?? СРБИЈА
?? Турска (@TFF_Org)
?? Мађарска (@MLSZhivatalos)? Утакмице се играју у септембру, октобру и новембру.#SrcemSvim #Orlovi #Srbija #FSS pic.twitter.com/mEYhB5PApt
— Fudbalski savez Srbije | FA of Serbia (@FSSrbije) March 3, 2020
Kad je reč o reprezentacijama iz regiona, Bosna i Hercegovina će igrati u grupi A1 protiv Poljske, Italije i Holandije, dok je Hrvatska smeštena u A3 zajedno sa Švedskom, Francuskom i Portugalijom.
U diviziji C, Crna Gora će biti u grupi C1 sa Azerbejdžanom, Luksemburgom i Kiprom. Severnu Makedoniju čekaju okršaji u grupi C2 sa Jermenijom, Estonijom i Gruzijom, a Sloveniju u C3 sa Moldavijom, FS Kosova i Grčkom.
Podsetimo, utakmice grupne faze Lige nacija igraće se u septembru, oktobru i novembru 2020. godine.
Posle toga slede finala u junu 2021. i baraž u martu 2022. kroz koji dve ekipe mogu da obezbede plasman na Mundijal.
Dva pobednika grupa koji ne obezbede plasman na SP kroz kvalifikacije naći će se u spomenutom baražu od 12 timova i na taj način tražiti put ka Svetskom prvenstvu 2022.
? OFFICIAL ?
2020/21 #NationsLeague draw! ✔️?️ Matchday 1 ? 3–5 September 2020 pic.twitter.com/774ZzAyAWr
— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) March 3, 2020
Divizija A
Grupa 1: Poljska, Bosna i Hercegovina, Italija, Holandija
Grupa 2: Island, Danska, Belgija, Engleska
Grupa 3: Hrvatska, Švedska, Francuska, Portugalija
Grupa 4: Nemačka, Ukrajina, Španija, Švajcarska
Divizija B
Grupa 1: Rumunija, Severna Irska, Norveška, Austrija
Grupa 2: Izrael, Slovačka, Škotska, Češka
Grupa 3: Mađarska, Turska, Srbija, Rusija
Grupa 4: Bugarska, Republika Irska, Finska, Vels
Divizija C
Grupa 1: Azerbejdžan, Luksemburg, Kipar, Crna Gora
Grupa 2: Jermenija, Estonija, Severna Makedonija, Gruzija
Grupa 3: Moldavija, Slovenija, FS Kosova, Grčka
Grupa 4: Kazahstan, Litvanija, Belorusija, Albanija
Divizija D
Grupa 1: Malta, Andora, Letonija, Farska Ostrva
Grupa 2: San Marino, Lihtenštajn, Gibraltar
Raspored mečeva:
Prvo kolo: 3-5 septembar 2020.
Drugo kolo: 6-8 septembar 2020.
Treće kolo: 8-10 oktobar 2020.
Četvrto kolo: 11-13 oktobar 2020.
Peto kolo: 12-14 novembar 2020.
Šesto kolo: 15-17 novembar 2020.
Finalni turnir: 2, 3, 6. jun 2021.
Baraž: 24, 25, 28, 29. mart 2022.