Poraz loše Srbije u Moskvi na startu Lige nacija

REUTERS/Maxim Shemetov

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u Moskvi od selekcije Rusije na startu grupe 3 divizije B Lige nacija rezultatom 3:1.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a selektora Ljubišu Tumbakovića mnogo više od neuspeha treba da brine loša igra defanzivaca i u najvećem delu utakmice bezidejna igra veznog reda.

Orlovi u nedelju u Beogradu dočekuju reprezentaciju Turske, koja je večeras na svom terenu poražena od Mađarske 1:0 golom igrača Salcburga Dominika Soboslaija u 80. minutu iz slobodnog udarca, i to će im biti generalna proba pred polufinalni duel baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo sa Norveškom u Oslu 8. oktobra.

Interesantno je i da Srbija za pobedu protiv Zbornaje ne zna već 23 godine.

Orlovi su u prvom poluvremenu bili mnogo bolji rival od domaćina, koji se fokusirao isključivo na defanzivu i kontra napade.

Dobru šansu u tom periodu imao je Sergej Milinković-Savić u 21. minutu, a samo tri minuta kasnije Zbornaja je uzvratila preko Artjoma Dzjube, čiji je udarac zaustavio Darko Lazović na gol liniji uz veliku pomoć Marka Dmitrovića.

Rusija je u 41. minutu imala još jednu šansu, kada je Bakaev šutirao pored gola, a to kao da je bila najava brodoloma Tumbakovićevog tima u nastavku meča.

Već u prvom napadu u drugom poluvremenu mladi Strahinja Pavlović je oborio Bakaeva u kaznenom prostoru i Dzjuba je bio neumoljiv sa bele tačke.

Srbiji je bilo potebno dobrih 15 minuta da se oporavi i baš u trenutku kada je pretila usledio je novi šok. Prelep pogodak postigao je Vjačeslav Karavajev u 69. minutu.

Nadu gostima vratio je Aleksandar Mitrović koji je neometan sa nekoliko metara savladao Antona Šunina na asistenciju Darka Lazovića, ali samo tri minuta kasnije stavljena je tačka na startni poraz Orlova.

Princscreen
Princscreen

Nikola Maksimović se kao poslednji igrač odbrane okliznuo, Dzjuba mu je uzeo loptu i još jednom savladao Dmitrovića.

Prvoplasirani timovi iz sve četiri grupe divizije B obezbediće mesto u elitnoj diviziji, dok će poslednjeplasirane ispasti u nižu diviziju.

Mečeve Lige nacija pratite na kanalima Sport Kluba i Nova Sport.

Meč uživo:

Poznati su i sastati

2. minut – prvi korner za Srbiju posle prodora Kostića po desnoj strani.

6. minut – Mitrović je glavom uputio prvi šut u okvir gola. Direktno u čivara mreže Zbornaje.

7. minut – još jedan solidan napad gostiju, ali Šunin je boksovao loptu.

10. minut – Kostić je izveo slobodan udarac, a Milinković-Savić šutirao glavom preko gola. Srbija preti…

13. minut – Rusija je pokušala da zapreti centaršutom sa desne strane, ali je Dmitrović sigurno uhvatio loptu.

14. minut – Tadić je bio u dobro poziciji, ali u ključnom trenutku lopta mu je pobegla.

17. minut – Gudelj je odličnom intervencijom osudjetio kontru Bakaeva i lopta je završila u gol autu.

21. minut – velika šansa za Srbiju posle kontre, ali je golman Zbornaje zaustavio udarac Milinković-Savića. Asistent je bio Kostić.

24. minut – Lazović je sa gol linije izbacio loptu! Velika šansa za Rusiju. Dzjuba je šutirao iz neposredne blizine, ali je Dmitrović odbranio i omogućio Lazoviću da otkloni opasnost.

30. minut – nema mnogo uzbuđenja, uglavnom se igra na sredini terena.

37. minut – Rusi su potpuno umirili srpski tim i iz kontri, po bokovima, pokušavaju da ugroze Orlove.

41 . minut – sreća za Srbiju! Bakaev je sa samo nekoliko metara šutirao preko gola. Nikola Maksimović je ostao da leži na terenu koga je nagazio Dzjuba.

44. minut – finiš prvog poluvremena… Nema golova u Moskvi.

Prvo poluvreme je produženo 60 sekundi.

Nema golova na VTB areni u Moskvi – 0:0 posle prvog poluvremena.

46. minut – penal za Rusiju već u prvom napadu u drugom poluvremenu! Pavlović je oborio Bakaeva i sudije je odmah pokazao na belu tačku.

48. minut – Dzjuba je preuzeo odgovornost i rutinski savladao Dmitrovića. Rusija vodi 1:0.

50. minut – kontra Srbije, ali Kostić posle dodavanja Tadića nije uspeo da proigra Mitrovića. Bila je to solidna prilika za goste.

52. minut – Srbija napada, dobar napad, ali je osujećeno dodavanje Milinković-Savića. Sergej je tražio penal zbog navodnog igranja rukom jednog igrača Rusije…

55. minut – slobodan udarac za Rusiju sa 25 metara. Ozdoev je šutirao, ali je njegov udarac blokiran.

61. minut – nikako Srbija ne uspeva da nametne svoj stil igre.

62. minut – Tadić se izborio za udarac, snažno je šutirao, ali nije bio precizan. Bio je to prvi šut Orlova u nastavku meča.

63. minut – Mitrović sa 16 metara šutira pravo u golmana Rusije.

64. minut – Tadić nije imao raspoloživog saigrača, šutirao je sa 30 metara, ali je njegov udarac blokiran.

65. minut – dvostruka izmena u srpskom timu – Pavlović i Milinković-Savić su izašli, a na terenu su Kolarov i Đuričić.

66. minut – lepa akcija gostiju, ali centaršut Tadića ka Mitroviću nije bio najprecizniji.

67. minut – Kolarov šutira sa više od 30 metara, ali preko gola.

68. minut – izlazi Bakaev, u igri je Anton Mirančuk.

69. minut – Rusija vodi 2:0! Prelep pogodak postigao je Karavajev. Odlično je šutirao sa ivice šesnaesterca u dalji ugao i Dmitrović je bio nemoćan.

74. minut – ništa novo na terenu. Srbija ima više loptu u posedu, ali Zbornaja je brani bez većih poteškoća.

77. minut – Semenov je izašao, a na terenu je Nojšteter.

78. minut – Srbija smanjuje – 2:1! Mitrović je pogodio sa nekoliko metara, a Lazović je asistirao. Prethodno je Maksimović odlično dodao Lazoviću. Mitrović je postigao 35. gol u 56 utakmica u dresu sa državnim grbom.

80. minut – Kuzjaev menja Žirkova.

81. minut – Dzjuba koristi grešku Nikola Maksimovića, koji se okliznuo ispred šesnaesterca, i preciznim udarcem ponovo donosi dva gola viška svom timu – 3:1.

85. minut – Ljajić ulazi umesto Nemanje Maksimovića.

90. minut – Đuričić nije iskoristio zicer posle greške domaćih. Golman Zbornaje je bio uspešniji od srpskog napadača. Potom i šut Kolarova, ali je Šunin i ovoga puta bio na mestu.

Utakmica je produžena četiri minuta.

90+3. minut – šansu je imao i Ljajić, ali nema promene rezultata.

Kraj meča – Rusija je pobedila Srbiju 3:1 na startu Lige nacija.