LN: Neverovatan poklon za pobedu Belorusije

Charles McQuillan/Getty Images

Reprezentacija Belorusije ostvarila je prvu pobedu u C diviziji Lige nacija pošto je u gostima savladala selekciju Kazahstana rezultatom 2:1.

Belorusi su na startu grupe 4 poraženi na svom terenu od Albanije 2:0, dok je Kazahstan identičnim rezultatom u Litvaniji bio bolji od domaćeg tima.

Posle ne toliko zanimljivog prvog poluvremena, gosti su u 53. minutu poveli pogotkom Bordačeva posle lepe akcije po desnoj strani i odličnog centaršuta Staševiča.

Devet minuta kasnije Ajmbetov je izjednačio nakon nesigurne intervenciju golmana Belorusije Gutora, da bi konačan rezultat u 86. postavio Lisakovič.

Fudbaler Lokomotive iz Moskve iskoristio je katastrofalnu grešku domaćeg tima i rutinski po drugi put matirao Pokatilova.

Večeras u 20:45 u drugom meču ove grupe Albanija u Tirani dočekuje Litvaniju.

Belorusija 11. oktobra kod kuće igra sa Litvanijom, a Kazahstan dočekuje Albaniju.