Van Dajk: Nema opravdanja za tako slabu igru

Photo by Claudio Villa/Getty Images

Kapiten reprezentacije Holandije Virdžil van Dajk kaže da su on i saigrači zasluženo izgubili od Italije u derbi meču Prve grupe A divizije Lige nacija.

Italija je u Amsterdamu porazila Holandiju 1:0 golom Nikole Barele u nadoknadi prvog poluvremena.

To je prvi poraz Holandije na svom terenu posle 10 utakmica u kojima je zabeležlila devet pobeda i jedan remi.

Lale su u finišu utakmice pokušale da stignu bar do boda, ali su se Italijani odbranili od pritiska i prilika koje su pretile preko Virdžila van Dajka i novog igrača Mančester Junajteda Donija van de Beka.

Kapitan Van Dajk kaže da je Holandija platila cenu slabog izdanja, pogotovo u prvom poluvremenu.

Bila je to loša utakmica za nas. Nismo mogli da ih pritisnemo kako treba, bili smo traljavi u posedu lopte„, priznaje defanzivac Liverpula Virdžil van Dajk.

Prvo poluvreme nikako nije bilo dobro. U nastavku smo pokušali da ih pritisnemo i na trenutke smo uspevali, ali generalno nije bilo dobro. To je opšti zaključak. I za to nema opravdanja. Ali moramo da podignemo glave, izvučemo pouke i pokušamo da ispravimo greške u narednoj utakmici“, samokritičan je Virdžil van Dajk.

Holandija naredni meč u Ligi nacija igra 11. oktobra protiv Bosne i Hercegovine na Bilinom Polju u Zenici.