Catherine Ivill, Getty Images Sport

11.10.2020 | 19.51 > 19:56

Prvi trijumf Vatrenih, nula u Zenici

Fudbaleri Hrvatske pobedili su Švedsku kod kuće u trećem kolu A3 grupe Lige nacija rezultatom 2:1 i upisali prve bodove u takmičenju.

Hrvatska - Švedska

REUTERS/Antonio Bronic

Vicešampion sveta startovao je novo izdanje Lige nacija sa dva poraza na gostovanjima (od Portugalije 4:1 i Francuske 4:2), da bi prvi duel na svom terenu rešio u svoju korist.

Zasluge za to idu rezervisti Andreju Kramariću, koji je u 84. minutu postigao odlučujući pogodak na stadionu Maksimir u Zagrebu.

Nikola Vlašić doveo je Vatrene u vođstvo iz jedne od retkih prilika u prvom poluvremenu.

Igrao se 32. minut, kada je Ivan Perišić probio po levoj strani i dodao u sredinu do Josipa Brekala, usledila je povratna na 10 metara za Vlašića, koji je rutinski pogodio mrežu.

Skandinavci su uspeli da izjednače u 66, pošto je Markus Berg krunisao dobru akciju i sa pet metara savladao nemoćnog Dominika Livakovića.

Desetak minuta kasnije u igru je za domaće ušao Andrej Kramarić. To se ispostavilo kao ključan potez selektora Zlatka Dalića.

Napadač Hofenhajma je u 84. minutu iskoristio dodavanje Perišića i doneo bodove svom timu.

Hrvatska sa tri poena zauzima treće mesto u grupi, a u sredu dočekuju Francusku.

Šveđani ostaju bez poena. Pred njima je gostovanje Portugaliji istog dana.

U okviru grupe A1, Bosna i Hercegovina je remizirala sa Holandijom u Zenici rezultatom 0:0.

Holanđani su bili bolji rival praktično sve vreme, imali veći posed lopte i nekoliko dobrih šansi, ali do promene rezultata nije došlo.

Zmajevi imaju dva boda i poslednji su u grupi. U sredu gostuju Poljskoj.

Lale su druge sa četiri poena. One će istog dana gostovati Italiji.