Izvor: Michael Regan/Getty Images
Fudbal 16.07.2017 | 12:28 > 01:12

Debi trijumf Manćinija, Ronaldinjo za pobedu Ahmata

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga, koje je prvi put u zvaničnom meču predvodio Roberto Manćini, savladali su na gostovanju novog ruskog premijerligaša SKA iz Habarovska sa 2:0.

Roberto Manćini

Izvor: Marco Rosi/Getty Images

Više od šest hiljada kilometara su prevalili fudbaleri Zenita dok su iz Sankt Peterbuga stigli u dalekoistočni Habarovsk u prvom kolu ruske Premijer lige.

Na stadionu "Lenjin" Manćinijevi izabranici su ubeležili prva tri boda u sezoni, a strelci su bili vezista Daler Kuzjajev u 52. minutu i napadač Aleksandar Kokorin u 81. minutu.

Četa iz Sankt Peterburga je prikazala stabilnu i sigurnu igru tokom celog meča, ali ni domaćin nije bio bez šansi. Posebno je sjajna bila prilika Argentinca Huan Eduarda Leskana u 69. minutu, kada nije uspela njegova fantastična "rabona".

U timu Zenita svih 90 minuta je odigrao kapiten srpske reprezentacije Branislav Ivanović.

Peterburžani u sledećem kolu dočekuju Rubin iz Kazanja, dok SKA ide u Tulu, gde će igrati protiv Arsenala, koji trenira Miodrag Grof Božović.

Izvor: Sport klub

Krasnodar je u gostima savladao Rubin sa 2:1. Oba gola za pobedničku ekipu postigao je Laborde u 17. i 33. minutu, a za tim iz Kazanj je pogodio Lestijen u 72. minutu.

Ahmat je na svom terrenu u Groznom pobedio Amkar minimalnim rezultatom, a čovek odluke je bio Jaba u 39. minutu.

Početni udarac na ovom meču izveo je legenradni Ronaldinjo, koji je bio gost kluba iz Čečenske Republike. Inače, bio je ovo prvi meč Ahmata pod tim imenom (ranije se zvao Terek).