Rusija: Lomomotiva nadigrala CSKA, ovacije Tošiću

Epsilon/Getty Images

Fudbaleri Lokomotive pobedili su CSKA u gostima sa 3:1, u moskovskom derbiju i duelu druge runde ruske Premijer lige.

Lokomotiva je tako potvrdila da ima ozbiljne ambicije u ovoj sezoni nakon što je prošlu završila na osmom mestu na tabeli.

Ekipa Jurija Sjomina sada ima maksimalnih šest bodova, dok CSKA uz poraz ima pobedu u prvoj rundi.

Gosti su bolje počeli i golom Džefersona Farfana na asistenciju Fernandeša su poveli u 23. minutu, ali je na poluvremenu bilo nerešeno pošto je Vitinjo tri minuta pred odmor iskoristio dodavanje Dzagoeva.

Ipak, u nastavku je Lokomotiva stigla do tri boda. Prvo je Ari u 66. minutu doneo novu prednost svom timu, da bi sve dileme otklonio Tarasov 16 minuta pre kraja posle dodavanje Mirančuka.

Na ovom meču od CSKA se oprostio Zoran Tošić koji je dobio ovacije navijača.

U drugoj utakmici večeri Anži je pobedio Amkar sa 1:0 golom Brzigalova u 23. minutu.

Anži ima tri boda, a Amkar ima dva poraza na začelju tabele.