RPL: Ural zaustavio Zenit, novi poraz Božovića

Epsilon/Getty Images

Fudbaleri Zenita nisu uspeli u Jekaterinburgu da nastave seriju pobeda u ruskoj Premijer ligi.

Domaći Ural je na svom terenu odigrao 1:1 protiv mnogo jačeg rivala i uz Zenit i još dva tima jedini je neporažen u šampionatu.

Ekipa iz Sibira povela je golom Bicfavlija, koji je u 35 minutu odlično snašao i glavom savladao Andreja Luneva.

Konačan rezultat postavio je ruski reprezentativac Aleksandar Kokorin u 60. minutu kada je iskoristio asistenciju Sebastijana Druisija i spretnom reakcijom odneo loptu ispred čuvara mreže domaćeg tima.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović nije sa ekipom putovao u Jekaterinburg.

Zenit je lider prvenstva sa 13 bodova, jednim manjeod Lokomotive koja se kasnije danas sastaje sa Rubinom u Kazanju, dok je Ural sedmi sa isto toliko bodova.

Šampion Spartak je na svom terenu bio bolji od Arsenala iz Tule sa 2:0. Mrežu tima trenera Miodraga Božovića načeo je Kvinsi Promes u 20. minutu, a konačan rezultat postavio je Ze Luiš u 84. minutu.

Spartak, za koji je do 62. minuta igrao Marko Petković, trenutno je osmi na tabeli sa 8 bodova, dok tim iz Tule ima samo jednu pobedu.

CSKA je u gostima savladao Tosno sa 2:1, a gol odluke postigao je Alan Džagoev u 62. minutu. Rostov je pobedio moskovski Dinamo, dok je Rubin sa igračem manje imao prednost protiv Lokomotive do 92. minuta, ali je Solomon Kvirkvelija doneo bod Moskovljanima.

Nemanja Pejčinović je odigrao ceo meč za Lokomotivu.