Zenit u četvrtoj brzini, Bane igrao ceo meč

Getty images/Epsilon

Fudbaleri Zenita nastavili su sa sjajnim rezultatima ove sezone, pošto su u šestom kolu ruske Premijer lige savladali Akhmat (nekadašnji Terek) iz Groznog rezultatom 4:0.

Golove za domaću ekipu, za koju je svih 90 minuta odigrao kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović, postigli su Leandro Paredes u 28, Andrej Kokorin u 51, Daler Kuzjajev u 68. i Juri Žirkov u 84. minutu.

To je peta pobeda ekipe Roberta Manćinija u šest kola, za ukupno 16 bodova i vodeće meto na tabeli. Ahmatu je to treći poraz u nizu, pa je posle fantastičnog starta sezone pao na šesto mesto sa devet bodova.

U ostalim mečevima, Tosno je napravilo veliko iznenađenje savladavši trećeplasiranu Lokomotivu u Moskvi 2:0. Strelci za novog prvoligaša bili su Černov u 51. i Zabolotnji u 95. minutu. I Lokomotiva, poput Akhmatija.

Ekipa Krasnodara, koja u četvrtak igra protiv Crvene zvezde u plej ofu za Ligu Evrope, odigrala je nerešeno protiv Amkara na svom stadionu 1:1. Vodeći gol za Krasnodar postigao je Klaeson u 25. minutu, da bi u 76. Gaščenkov doneo bod gostima.

Isti rezultat viđen je i u meču između SKA iz Habarovskog i Kazanja. Gosti su do boda došli u samom finišu meča, kada je u 92. minutu Kaktas postigao pogodak. SKA je do vođstva došao 10 minuta ranije preko Hristova.

Pogledajte rezultate i tabelu ruske lige.