Sumrak favorita u Rusiji – Grof prvi pobedio Manćinija

Epsilon Getty Images Sport

U nedelju su u okviru 13. kola ruske Premijer lige odigrana tri meča, a pobede minimalnim rezultatima ostvarili su Ufa, Rubin i Arsenal iz Tule, koji je šokirao prvoplasirani Zenit.

Ufa je na domaćem terenu sa 1:0 savladala Lokomotivu iz Moskve, napravivši iznenađenje. Jedini gol na meču postigao je Nigerijac Slaj, svoj treći u sezoni kada je posle centaršuta natrčao na loptu i lako je sproveo u mrežu golmana Giljermea.

U dresu poražene Lokomotive čitav meč je na terenu proveo srpski defanzivac Nemanja Pejčinović.

Posle poraza Lokomotiva je druga na tabeli iza Zenita, dok je Ufa sedma.

Rubin iz Kazanja je na gostovanju u Rostovu slavio takođe sa 1:0, a strelac gola na tom meču bio je Francuz Jan Mvila, nekadašnji vezista Intera i Sanderlenda, koji je mrežu zatresao u 67. minutu.

Veliku priliku za Rostov propustio je Žan Majer u 45. minutu kada nije pogodio iz penala.

Rubin je nakon pobede preskočio Rostov na tabeli – imaju 17 bodova iz 13 duela, dok Rostov ima jedan manje.

Arsenal je na gostovanju u Sankt Peterburgu slavio minimalnim rezultatom protiv Zenita, a jedini pogodak na meču za ekipu bivšeg trenera Crvene zvezde Miodraga Božovića postigao je Zambijac Evans Kangva.

Srpski vezista Goran Čaušić igrao je za pobednički tim do 87. minuta kada je zamenjen.

Nakon pobede Arsenal je deveti na tabeli, a bio je to prvi poraz Zenita u sezoni, na prethodnih 15 utakmica nisu izgubili. Njihov kiks nisu iskoristili fudbaleri Lokomotive koji su takođe poraženi u ovom kolu.

U sledećem kolu Zenit će se sastati sa moskovskim CSKA u Moskvi.

U subotu je CSKA došao do tri boda pobedom nad Krasnodarom.