Crveni kartoni, dva promašena penala i pobeda Grofa

Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala iz Tule, koje sa klupe predvodi bivši trener Crvene zvezde Miodrag Grof Božović, pobedili su na gostovanju Amkar u Permu sa 2:0, u okviru 22. kola ruske Premijer lige.

Strelci za Arsenal bili su Artjom Dzjuba u 11. i Sergej Tkačev u 83. minutu.

U 11. minutu glavni arbitar na meču je pokazao na belu tačku pošto je Sivakov oborio Dzjubu u svom šesnaestercu, a napadač Arsenala je bio i izvođač jedanaesterca.

Njegov udarac je odbranio golman Amkara Dmitri Komič, ali se lopta ponovo odbila Dzjubi na nogu, koji ju je lagano sproveo u mrežu.

Arsenal ni u 81. minutu nije realizovao jedanaesterac pošto je neprecizan bio Evans Kangva, ali je dva minuta kasnije Tkačev uspeo da postavi konačan rezultat i otkloni sve sumnje oko pobednika.

U korist ekipe iz Tule išla je i činjenica da je Amkar pre toga ostao bez dvojice igrača. U 76. minutu direktan crveni karton je dobio Fegor Ogude, a u 80. minutu drugi žuti karton je zaradio Dmitri Belorukov.

Za tim Amkara ceo meč odigrao je defanzivac Aleksandar Miljković, dok su na drugoj strani bili vezista Goran Čaušić i crnogorski reprezentativac Luka Đorđević.

Arsenal zauzima šestu poziciju na tabeli sa 31 bodom, dok je Amkar na 14. mestu sa 22 boda.