Spartak se oprostio od titule?

Getty images/Epsilon

Fudbaleri Spartaka nisu iskoristili priliku da se tri kola pre kraja približe vodećoj Lokomotivi na četiri boda zaostatka i prvenstvo uvedu u neizvesnu završnicu, pošto je od njih u Moskvi bolji bio Akhmat Grozni 3:1.

Aktuelni šampion je posle kiksa Lokosa, koji su remizirali sa Ufom, imao idealnu situaciju da zakuva borbu za titulu, naročito pošto Lokomotiva u naredna dva kola igra sa Krasnodarom i Zenitom, ali je drugim porazom u nizu praktično ostao bez šanse da odbrani tron.

U poslednja tri kola on ulazi sa sedam bodova zaostatka za liderom i najverovatnije ga očekuje samo borba za drugo mesto i direktan plasman u Ligu šampiona.

Izuzetno loše su izabranici Masima Karere počeli meč, posebno je loša bila defanzivna linija tima, i posle 23 minuta igre na semaforu je bilo 0:2. Strelci za goste bili su Mitrišev u 11. i Silva Lima u 23.

U nastavku je Spartak u potpunosti dominirao, napadao sve vreme, ali je u jeku napada od starta drugog dela sevnula kontra gostiju u 50. minutu, Beriša je sjajno prevario Nikolu Maksimovića, koji je na terenu bio od starta drugog dela, i rutinski savladao Selikova za velikih 3:0.

Do kraja meča, domaći sastav je uspeo samo da ublaži poraz preko Adrijana u 86. minutu.

Akhmat je tim trijumfom pobegao iz donjeg dela tabele i sad je 10. sa 34 boda.

Pogledajte rezultate i tabelu ruske lige.