Getty Images/Stuart Franklin

16.09.2018 | 19.59 > 20:01

Zenit ne staje, Ivanović standardan

Fudbaleri Zenita savladali su Orenburg na strani 2:1 u sedmom kolu ruske Premijer lige i upisali šesti trijumf u sezoni.

Epsilon, Getty Images Sport

Najzaslužniji za to bio je vezista Aleksandar Erohin, koji je bio strelac u 14. i 45. minutu. Prvi gol se može pripisati i golmanu Orenburga Frolovu, koji je posle udarca glavom Erohina ugurao loptu u mrežu, dok je drugi bio kruna odlične akcije i dodavanja Artjoma Dzjube.

Domaći su u 48. smanjili preko Adea, ali do kraja nisu uspeli da izbegnu poraz.

Zenit, za koji je Branislav Ivanović igaro ceo meč, prvi je na tabeli sa 19 bodova, dok je Orenburg šesti sa 10.

Drugoplasirani tim lige Spartak doživeo je poraz kod kuće od Ahmata Groznog sa 2:1. Gosti su poveli preko Rodolfa iz penala u 20. minutu, Moskovljani su poravnali golom glavom posle kornera defanzivca Jikije u 56, da bi trijumf timu iz Čečenije doneo Švets 30 minuta kasnije.

Spartak je ostao na 14 bodova, a Ahmat ima 10 i sada sedmi na tabeli.

Ubedljivu pobedu ostvario je Krasnodar na gostovanju protiv Anžija - 4:0. Vanderson je doveo goste u vođstvo u devetom minutu, posle velike greške golmana Djupina, Klaeson je povisio u 14, a pitanje pobednika rešio je Mamaev u 58 fantastičnim pogotkom rabonom. U nastavku je Krasnodar uspeo da dođe do još jednog gola, strelac je bio Ignatjev u 82. minutu.

Tom pobedom, Krasnodar je četvrti na tabeli sa 13 bodova, a Anži je poslednji sa tri.