Grofova Krila izgubila, nula na Donu

Getty Image/ Epsilon

U ruskoj Premijer ligi u suboru su na programu bila dva meča - Ural je slavio protiv Orenburga kod kuće sa 2:1, a Ahmat je u Samari slavio protiv Krila Sovjetov Miodraga Božovića istim rezultatom.

U prvom meču dana Ural je u Jekaterinburgu bio bolji od Orenburga 2:1 (1:0). Domaćin je poveo u 31. minutu golom Bugarina Nikolaja Dimitrova, a do samog finiša nije bilo velikih uzbuđenja.

U 86. minutu Dimitrov je postigao drugi gol i duplirao prednost, a do kraja meča hrvatski internacionalac Silvije Begić postigao je utešni pogodak za Orenburg.

U domaćem timu srpski internacionalac Dominik Dingra presedeo je čitav meč na klupi, a u gostujućoj ekipi Đorđe Despotović je ušao u igru u 56. minutu.

Ural je posle pobede šesti sa 19 bodova, koliko ima i Orenburg. U narednom kolu Ural će u prestonicu u goste Lokomotivi, dok će Orenburg dočekati Ufu.

U drugom meču dana Ahmat je u Samari slavio protiv ekipe Krila Sovjetov, koju sa klupe predvodi nekadašnji trener Crvene zvezde Miodrag Božović, rezultatom 2:1 (0:0).

Gosti iz Groznog poveli su u 64. minutu golom Brazilca Ravanelija, a samo pet minuta kasnije domaćin je izjednačio golom Kanunjikova. Ipak, tri boda Ahmatu doneo je Oleg Ivanov u 81. minutu.

Krila Sovjetov su i dalje u opasnoj zoni na 13. mestu i u narednom kolu igraju protiv Spartaka u gostima u Moskvi, a Ahmat će dočekati CSKA.

U poslednjem duelu dana derbi meč su odigrali Rostov i Dinamo iz Moskve. Iako je viđena pristojna fudbalska predstava golova, pa ni pobednika nije bilo.

U petak je Arsenal u Tuli slavio protiv Anžija 2:0, a asistenciju je zabeležio crnogorski internacionalac Luka Đorđević.

Pogledajte REZULTATE i TABELU ruske Premijer lige.