Šok u Sankt Peterburgu! Drugi uzastopni poraz Zenita

Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri Rubina napravili su veliko iznenađenje i u 17. kolu Premijer lige Rusije u Sankt Peterburgu su pobedili Zenit 2:1.

Domaćoj ekipi to je bio drugi uzastopni poraz, peti u sezoni, ali su i pored neočekivanog neuspeha ostali na prvoj poziciji sa bodom više od Krasnodara, koji nije uspeo da savlada Ufu (1:1), i četiri od CSKA, koji je u Moskvi bio ubedljiv protiv Urala 4:0.

Gosti iz Kazanja poveli su u 8. minutu golom Sorokina, koji je posle kornera sa desne strane bukvalno sa metar udaljenosti savladao Luneva.

Dvadesettrogodišnji Sorokin je u 50. minutu iskoristio još jednu lošu reakciju odbrane Zenita i još jednom šokirao domaće navijače.

Zenit je u 59. minutu pogotkom Paredesa iz penala smanjio prednost Rubina, međutim, do kraja meča i pored terenske inicjative ekipe iz Sankt Peterburga i nekoliko dobrih šansi promene rezultata nije bilo.

Srpski internacionalac Branislav Ivanović odigrao je ceo meč u dresu domaće ekipe.

Krasnodar i Ufa su odigrali 1:1, a oba gola viđena su do 26. minuta. Gosti su poveli preko Tila u 14. a izjednačio je Ignjatjev. U uebdljivoj pobedi Dinama u Moskvi protiv Urala strelci su bili Žoažinjo u 12, Lucenko u 44, Teteh u 61. i Kozlov u 72. minutu.