Kup Rusije: Arsenal i Lokomotiva u polufinalu

Epsilon, Getty Images Sport

Arsenal iz Tule i moskovska Lokomotiva plasirali su u polufinale Kupa Rusije.

U revanš meču četvrtfinala Arsenal i Orenburg su odigrali sa 1:1, ali je tim iz Tule nastavio takmičenje zahvaljujući ubedljivoj pobedi u prvom duelu od 4:2.

Prilično ujednačen je bio meč na stadionu Arsenala. Gosti su igrali nešto agresivnije, stvarali su više prilika, ali su prvi do gola doši domaći. U 54. minutu igre precizan je bio Grigalava.

Dao je Čerevčenko priliku igračima sa klupe u nastavku, pa je od 77. minuta na terenu bio i Ožegović.

Trudili su se fudbaleri Orenburga da dođu do počasnog gola u gostima. I uspeli su u 86. minutu kada je kazneni udarac iskoristio Popović.

Plasman u polufinale potvrdila je i moskovska Lokomotiva, koja je u Kazanju savladala Rubin sa 1:0. Pobednički gol postigao je Hauedes u 77. minutu, na asistenciju Mirančuka.

Bila je to druga minimalna pobeda Lokomotive u četvrtfinalnom dvomeču, pošto je prethodno u Moksvi slavila golom Ćorluke.

Prethodno je mesto među najbolja četiri tima u Kupu Rusije obezbedio i Rostov, koji je bio bolji od Krasnodara.