Spartaku moskovski derbi, Bane siguran u pobedi Zenita

Epsilon, Getty Images Sport

Nedelja je ponudila četiri meča 19. kola ruske Premijer lige, a Zenit je u Sankt Peterburgu protiv Ufe pobedom ostao na šest poena prednosti na prvom mestu tabele.

Ufa je došla do prednosti na Gasprom areni u 25. minutu preko Moldavca Karpa, ali je do poluvremena domaći tim uspeo da preokrene rezultat – Iranac Sardar Azmun izjednačio je u 30. minutu, a samo četiri minuta kasnije potpuni preokret golom je doneo Argeninac Emilijano Rigoni, kojem je asistirao Artjom Dzjuba.

Branislav Ivanović odigrao je čitav meč u odbrani Zenita.

Zenit je prvi sa šest bodova više od drugoplasiranog Krasnodara i u narednom kolu igra protiv Spartaka u gostima u derbiju kola, dok je Ufa pretposlednja.

U Rostovu na donu u remiju domaćina i Arsenala iz Tule nije bilo golova, a Ožegović je odigrao prvo poluvreme u gostujućem timu pre nego što je zamenjen. Timovi ostaju sigurni od zone ispadanja na šestom i sedmom mestu tabele, ali i bez pozicije koja vodi u Evorpu.

Spartak je u moskovskom derbiju slavio kao gost protiv Dinama 1:0, a jedini gol delo je defanzivca Georgija Džikije, koji je bio strelac u 16. minutu na asistenciju Ze Luiša.

Spartak se tako popeo na četvrto mesto i samo dva boda zaostatka u odnosu na drugoplasirani Krasnodar.

Još jedan moskovski tim je slavio na gostovanju – Lokomotiva je rezultatom 2:0 pobedila Anži iz Mahačkale, a golove za tim iz prestonice na Anži areni postigli su Peruanac Džeferson Farfan i Fjodor Smolov.

U subou je CSKA nastavio poteru za Zenitom i Krasnodarom pobedom nad Rubinom 3:0.

Pogledajte REZULTATE i TABELU ruske Premijer lige.