Spartak u igri za LŠ, Rubin klizi ka zoni ispadanja

Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri moskovskog Spartaka pobedili su Jenisej 2:0 u meču 24. kola ruske Premijer lige i tako prekinuli niz od dva poraza.

Ekipa iz prestonice je peta na tabeli sa 39 bodova, a na ruku im idu poraz Krasnodara od lidera Zenita i nerešeni ishodi CSKA i Lokomotive.

Spartak ima četiri boda manje od drugoplasirane Lokomotive i tri od Krasnodara, koji je u zoni plasmana u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Golove za Moskovljane postigli su Raskazov u nadoknadi prvog poluvremena i Guliev u 83. minutu.

U drugoj utakmici odigranoj u nedelju Ural je u Jekaterinburgu savladao Rubin 2:1. Domaći tim se sa 30 bodova izjednačio sa Rubinom na deobi 10. mesta i do kraja sezone sa ekipom Krila Sovjetov vodiće veliku borbu da izbegnu baraž za opstanak u ligi.

Ural je u prethodna tri kola osvojio 7 bodova, dok je Rubin u seriji od četiri poraza i dva remija.