Kakav dan, tri remija, gužva za Ligu šampiona

Printcsrean

Odigrana su poslednje tri meča 27. kola Premijer lige Rusije. Sva tri meča su završena nerešeno, a iako je rešeno pitanje šampiona nema sumnje da nas očekuje velika drama kako u borbi za Ligu šampiona, tako i za opstanak.

Odigran je veliki moskovski derbi između CSKA i Dinama, koji je imao ogroman ulog za obe ekipe. Armejci se bore za Ligu šampiona, Policajci za opstanak. Bolje je krenuo domaćin koji je golom Bijola poveo u 28. minutu. Ipak, Dinamo preokreće do poluvremena. Kardoso u 35. i Pančenko u 43. minutu donose prednost 2:1. Vredan bod CSKA doneo je Nišimura u 85. minutu. CSKA je četvrti sa 45 bodova, samo dva manje od Krasnodara koji drži treće mesto sa kojeg se ide u kvalifikacije za Ligu šampiona. Dinamo je 12. prvi iznad crte sa 30 bodova i ima dva boda više od Krila Sovjetov, koja zauzimaju mesto koje vodi u baraž za opstanak. A ovim bodom Dinamo je, ako ništa drugo, osigurao se makar od direktnog ispadanja, pošto je nedostižan za Anži i Jenisej koji zauzimaju poslednje dve pozicije.

Krasnodar nije uspeo da iskoristi gubitak bodova CSKA. Odigrao je samo 1:1 na gostovanju Rostovu. Klaeson je doveo goste u vođstvo u 25. minutu iz penala, ali je Šomurdov u 89. minutu izbio dva boda Krasnodaru. Tim bodom Rostov je ostao u konkurenciji za evrokupove. Timovi koji se bore za opstanak Krila Sovjetov i Ufa odigrali su 1:1, tako da ih i dalje dele dva boda.