Getty images/Steve Welsh

15.05.2019 | 20.27 > 20:44

Slavlje Lokosa u Tuli za finale kupa, Ural se odbranio

U finalu Kupa Rusije sastaće se moskovska Lokomotiva i Ural. Lokosi su slavili u revanšu 2:0 kao gosti protiv Rostova, dok je Ural odoleo u Tuli protiv Arsenala, odigravši 2:2 i na taj način odbranio minimalnu prednost iz prvog meča.

Lokomotiva

Epsilon, Getty Images Sport

Lokomotiva

Rostov je u prvom meču u Moskvi odigrao 2:2 i rezultat bez golova bi ga vodio dalje. Njega su imali sve do drugog minuta nadoknade prvog poluvremena, a onda Žemaledinov bukvalno pred odlazak na odmor postigao pogodak i potpuno promenio dinamiku meča. Rostov je morao da jurne kako bi došao do gola koji bi mu vratio prednost. Gosti su iskoristili otvaranje Rostova i u 62. minutu duplirali prednost preko Smolova i na taj način praktično zapečatili sudbinu Rostova. Tih 2:0 bio je konačan rezultat, a Lokomotiva se plasirala u finale kupa posle dve godine, kada je i osvojila trofej.

Rival Lokosima u velikom finalu biće Ural. Ekipa iz Jekaterinburga u prvom meču na svom terenu savladala je Arsenal iz Tule 1:0, a praktično je sav posao u revanšu obavila u prvom poluvremenu. Poveli su 2:0, golovima Bicfalvija u prvom i El Kabira u 24. minutu, kada je natrčao na odbijenu loptu pošto mu je odbranjen penal. Međutim, u 34. minutu strelac prvog gola Bicfalvi dobio je crveni karton i pružila se domaćinu neočekivana prilika za preokret. Doduše trebalo je da postignu četiri gola, a uspeli su dva do 67. minuta. Prvo je Harojan zatresao sopstvenu mrežu, a zatim je i Mrizov izjednačio na 2:2. Međutim, do kraja nisu uspeli da postignu nijedan gol i Ural je otišao dalje. Ognjen Ožegović nije ulazio u igru.

Finale se igra 22. maja na RZD Areni u Moskvi, a zanimljivo da su se upravo ove dve ekipe sastale u finalu pre dve godine. Tada su slavili Moskovljani za svoj sedmi trofej, dok je to Uralu bilo prvo finale.