Getty Images/Christof Koepsel

06.07.2019 | 20.02 > 20:03

Lokomotiva bolja od Zenita u Superkupu Rusije

Šampion Rusije, Zenit iz Sankt Peterburga porazom je otvorio novu sezonu. U Superkupu Rusije Lokomotiva je bila bolja od Zenita i slavila 3:2.

Superkup Rusije, odigran u subotu na VTB Areni u Moskvi, doneo nam je preokrete, pet golova i pobedu moskovske Lokomotive protiv Zenita 3:2.

Lokomotiva je već u šestom minutu povela golom Fedora Smolova, ali se Serdar Azmun pobrinuo da njegov tim na odmor ne ode sa zaostatkom. Azmun je gol za 1:1 postigao u drugom minutu nadoknade vremena u prvom poluvremenu.

Azmun je bio strelac i za vođstvo Zenita u 52. minutu, ali Moskovljani nisu odustajali. Posebno ne Anton Mirančuk koji je u potpunosti zaslužan za pobedu svog tima.

U 79. minutu je Mirančuk doneo Lokomotivi izjednačenje, a samo tri minuta kasnije je odlično iskoristio dodavanje Smolova za novi preokret i prvu titulu za svoj tim u novoj sezonu.

Lokomotiva je prethodno dva puta osvajala Superkup (2003. i 2005.), ali je dva puta i gubila u finalima (2015. i 2017.)