12.07.2019 | 20.59 > 21:12

Podela bodova u Tuli

U prvom meču 28. sezone Premijer lige Rusije Arsenal i moskovski Dinamo odigrali su nerešeno 1:1 u Tuli.

Arsenal Tula

Printcsrean

Već dugo vremena nekada slavni moskovski tim ne zna za veliki uspeh. Veoma ambiciozno su krenuli u premijernom meču nove sezone i taj pristup im je doneo vođstvo u 16. minutu. Lopta se odbila do nekadašnjeg igrača Tondele, portugalskog internacionalca Migela Kardosa, koji se vratio malo unazad i praktično iz kolena raspalio loptu u gornji desni ugao gola Levašova za prelep pogodak i 0:1.

Od tada mnogo bolji na terenu bili su domaći, ali nikako nisu uspevali da dođu do izjednačenja. U 84. minutu konačno im se trud isplatio, pošto je Gruzin Gija Griglava projektilom sa oko 18 metara zatresao mrežu za poravnanje rezultata. Na kraju, podela bodova, mada se može reći da su gosti ipak zadovoljniji bodom s obzirom na dešavanja na terenu.