Getty Images/Stuart Franklin

13.07.2019 | 22.35 > 22:36

Počeli Rusi: Spartak se izvukao, Despotović strelac

FC Spartak Moscow

Fudbaleri Spartaka iz Moskve savladali su na svom terenu Soči na startu nove sezone ruske Premijer lige rezultatom 1:0.

Spartak Moskva

Dmitry Korotayev, Getty Images Sport

Jedini gol za Moskovljane postigao je francuski defanzivac Gigo u 90+4. minutu. Fernando je izveo korner sa desne strane, a Gigo sjajno skočio i pogodio mrežu od stative.

Spartak je na taj način dobro počeo sezonu, iako se to ne može reći za igru koju je jedan od favorita za titulu prikazao. Tokom celog meča je Soči bio u najmanju ruku ravnopravan rival, pošto domaći sastav nije igrao na očekivanom nivou.

Rostov je na svom terenu pobedio Orenburg 2:1, a jedini gol za gostujući sastav postigao je bivši napadač Crvene zvezde Đorđe Despotović.

Srpski fudbaler je u 49. minutu pogodio glavom od stative, posle centaršuta Malika, ali to nije bilo dovoljno da njegov klub izbegne poraz.

Rostov je prethodno golovima Šomurodova u 11. i Jonova u 42. imao dvostruku prednost.

Duel Urala i Ufe pripao je domaćina 3:2. Najzaslužniji za trijumf ekipe iz Jekaterinburga bio je plejmejker Bikfalvi, koji je postigao dva gola u 14. i 49. minutu.

Kozlov je smanjio na 2:1 u 77, da bi Bavin u 81. otklonio sve dileme oko pobednika. Konačan rezultat postavio je Fomin iz penala u 86.