14.07.2019 | 22.31 > 22:34

RPL: Zenit jedva sa novajlijom, Grof srušio CSKA

Fudbaleri Zenita, Krila Sovjetov i Ahmata ostvarili su pobede u nedeljnim utakmicama prvog kola rusk Premijer lige.

Miodrag Božović

Epsilon, Getty Images Sport

Aktuelni šampion Zenit nije blistao na premijeri, ali je na Petrovskom savladao novajliju u elitnom društvu, ekipu Tambova 2:1.

Posle ne toliko interesantnog prvog poluvremena, Jerohin je u 46. minutu doneo prednost, a samo dva minuta kasnije Dzjuba je duplirao vođstvo tima iz Sankt Peterburga. Prvi pogodak u Premijer ligi za kipu iz Tambova upisao je Mujiva u 71. minutu.

Defanzivac Zenita Branislav Ivanović je odigrao ceo meč za domaći tim.

Krila Sovjetov trenera Miodraga Božovića odličnom partijom i pobedom protiv CSKA 2:0 počela je novu sezonu. Dvostruki strelac za ekipu iz Samare bio je Sobolev u 51. i 56. minutu iz jedanaesterca.

Bivši vezista Crvene zvezde Srđan Mijailović odigrao je svih 90 minuta za Krila Sovjetov.

Ahmat je u groznom minimalnim rezultatom bio bolji od Krasnodara, a jedini gol postigao je Beriša u 28. minutu. Isti igrač u 10. minutu nije realizovao jedanaesterac.

Srpski reprezentativac Uroš Spajić odigrao je celu utakmicu za Krasnodar.