Getty Images/Johannes Simon

15.07.2019 | 21.31 > 21:38

RPL: Spektakularan gol Mirančuka (VIDEO)

Fudbaleri Lokomotive i Rubina remizirali su u meču prvog kola Premijer lige Rusije odigranom u Moskvi - 1:1.

Lokomotiva Moskva

Epsilon, Getty Images Sport

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a najbolju šansu nije nije iskoristio Anton Mirančuk koji u 23. minutu nije realizovao jedanaesterac. Vezni fudbaler Lokosa j snažno šutirao, ali je pogodio prečku.

Ipak, tim iz Moskve je poveo u 66. minutu spektakularnim pogotkom njegovog brata blizanca Alekseja iz slobodnog udarca.

Međutim, deset minuta kasnije gosti iz Kazanja su došli do izjednačenja. Oleg Dančenko je centrirao, a lošu reakciju odbrane Lokomotive iskoristio je 18-godišnji Gruzijac Hviča Kvarachelija i glavom postavio konačan rezultat.

Posle prvog kola sva tri boda imaju aktuelni šampion Tenit, Krila Sovjetov, Ural, Rostov, Spartak i Ahmat.