03.08.2019 | 23.28 > 23:41

Nula u derbiju Moskve, Dzjuba spasao Zenit

Aktuelni šampion i lider Premijer lige Rusije Zenit tek u četvrtom kolu nije zabeležio pobedu, pošto je u Sankt Peterburgu igrao sa Krasnodarom nerešeno 1:1.

Branislav Ivanovic

Epsilon, Getty Images

U derbiju, po mnogima dva najozbiljnija kandidata za titulu, golova nije bilo sve do 80. minuta. Tada je Brazilac Daglas Santos napravio kardinalnu grešku i postigao autogol, čime je doveo goste do vođstva. Tri boda su praktično bila u džepu ekipi Sergeja Matejeva, ali je stvar za Zenit izvadio, a ko drugi nego Artjom Dzjuba, koji je u nadoknadi vremena postigao izjednačujući gol. Svih 90 minuta odigrani su Branislav Ivanović za Zenit i Uroš Spajić za Krasnodar. Zenit je ostao lider sa 10 bodova, tri više od Krasnodara.

Jedan od najvećih gradskih derbija igran je na stadionu Otkritije Arena u Moskvi, gde je Spartak ugostio Dinamo. Nažalost skoro 35.000 gledalaca nije videlo nijedan gol, a Dinamo je od 35. minuta igrao igrača više, pošto je Argentinac Ezekijel Ponse dobio crveni karton. Obe ekipe su na deobi osmog mesta sa po pet bodova.

Drugoplasirani Rostov i dalje ne zna za poraz, ali nije uspeo da slavi u Jekaterinburgu protiv Urala 2:2, dok je Lokomotiva na strani dobila Krila Sovjetov 2:1.