05.08.2019 | 20.46 > 20:50

Kao Ronaldo... Spektakularne 'makazice' Srbina

Fudbaleri Ahmata pobedili su Orenburg u Groznom 2:1 u poslednjem meču četvrtog kola Premijer lige Rusije, a duel u Čečeniji obeležio je spektakularni pogodak srpskog internacionalca Đorđa Despotovića.

Đorđe Despotović

Epsilon, Getty Images Sport

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a publika u Groznom je od 50. do 70. minuta videla sva tri pogotka. Harin je doneo prednost Ahmatu posle velike gužve u šesnaestercu Orenburga, a pomogao mu je i jedan igrač gostiju koji je zakačio loptu na putu do gola.

U 65. minutu viđen je najlepši detalj ove sezone, a možda i cele godine, u ruskom šampionatu, kada je Despotović 'makazicama' matirao čuvara mreže Ahmata Gorozoda. Nekadašnji napadač Spartaka iz Subotice i Crvene zvezde odlično je reagovao na centaršutsa leve strane i spektakularnim udarcem izjednačio rezultat.

You Tube

Ipak, samo pet minuta kasnije Roši je iskoristio još jednu lošu reakciju odbrane gostiju i golmana Dovbnjaja i pogotkom glavom postavio konačan rezultat.

Ahmat je deveti sa šest bodova, dok je Orenburg jedina ekipa koja još nije osvojila bod.