RPL: Zenit siguran u Moskvi, Bane i Spajić po 90 minuta

Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri Zenita pobedili su Dinamo u Moskvi 2:0 u utaimici petog kola Premijer lige Rusije i tako ostali usamljeni na vrhu tabele sa 13 bodova.

Gosti iz Sankt Peterburga su na VTB Areni poveli u 10. minutu golom Artema Dzjube kome je to bio četvrti pogodak u pet mečeva ove sezone.

Aktuelni šampion je održavao minimalnu prednost sve do 88. minuta, kada je odlični Iranac Sardar Azmun trećim pogotokom u sezoni postavio konačan rezultat.

Dinamo je od 80. minuta imao igrača manje zbog isključenja Artura Jusupova, a ekipa iz prestonice Rusije je trenutno 11. sa 5 bodova, koliko imao i njihov gradski rival Spartak, ali sa utakmicom manje.

Kapiten Zenita Branislav Ivanović odigrao je ceo meč.

Krasnodar je pred svojim navijačima minimalnim rezultatom savladao Rubin iz Kazanja, a pogotku Ivana Ignatjeva u 17. minutu prethodila je velika greška golmana gostiju. Krasnodar je drugi sa 10 bodova, dok je Rubin osvojio sedam i trenutno je na deobi pete pozicije sa Uralom, Lokomotivom i Arsenalom iz Tule.

U domaćoj ekipi Uroš Spajić je odigrao svih 90 minuta.

U trećem duelu odigranom u subotu Orenburg i Tambov su remizirali 2:2.