Getty Images/Christof Koepsel

01.09.2019 | 20.12 > 20:16

Derbi pripao Zenitu: Žirkov srušio Spartak u Moskvi

U derbiju osmog kola ruske Premijer lige Zenit je slavio u Moskvi na gostovanju Spartaku. Sada u vrhu tabele Krasnodar, Zenit i Rostov imaju po 17 bodova.

Printscreen

Peti trijumf u sezoni Zenit je upisao u derbiju osmog kola na gostovanju Spartaku u Moskvi.

Samo jedan gol bio je dovoljan da reši ovaj meč, a on je postignut u 41. minutu.

Sa same ivice kaznenog prostora, sa leve strane Juri Žirkov ispalio je pravi projektil i pogodio mrežu Spartaka na spektakularan način.

Prvi je mrežu zatresao Spartak, ali je pogodak Bakaeva u 33. minutu nakon pregledavanja snimka sudija poništio zbog prethodnog igranja rukom.

Zenit je dočekan na punom stadionu, sa ne tako prijateljskom porukom "Zlo vama, nama na dobro", ali se vratio u Sankt Peterburg sasvim zadovoljan sa celim plenom u džepu.

CSKA je slavio na gostovanju Arsenalu u Tuli 2:1 takođe nakon preokreta. Domaći su poveli u desetom minutu preko Lesovoja, ali je prvo sedam minuta kasnije uzvratio Ahmetov, da bi pobedu Moskovljanima doneo Gogua u 74. minutu.

Krasnodar je slavio na gostovanju Uralu 4:2.