Getty images/Steve Welsh

13.09.2019 | 20.56 > 20:59

Zenit siguran na Banetov jubilej

Fudbaleri Zenita savladali su Arsenal iz Tule sa 3:1 u prvoj utakmici devetok kola Premijer lige Rusije i barem na 24 časa osamili se na vrhu tabele.

Ekipa iz Sankt Peterburga je povela već u 5. minutu golom Dzjube, a priliku da duplira vođstvo svog tima propustio je Azmun koji u 22. minutu nije realizovao jedanaesterac.

Kazna je usledila u 56. minutu kada je Berhamov udarcem iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca izjednačio na 1:1.

Deset minuta kasnije domaći tim je ponovo poveo, a strelac je bio Driusi iz jedanaesterca. Sve ande gostiju srušio je Šatov u 88. minutu, kada je iskoristio odličan centaršut Žirkova i glavom sa šest metara postavio konačan rezultat.

Srpski defanzivac Branislav Ivanović je protiv Arsenala odigrao jubilarni stoti meč za ekipu iz Sankt Peterburga.

Zenit ima 20 bodova i u sledećem kolu dočekuje Rubin, Krasnodar i Rostov dele drugu poziciju sa 17 bodova, dok CSKA ima 16.