Getty Images/Stuart Franklin

21.09.2019 | 20.05 > 20:08

Petica Zenita, gol Ivanovića na jubileju

Fudbaleri Zenita pobedili su Rubin na svom terenu u 10. kolu Premijer lige rezultatom 5:0, a vodeći gol za šampiona Rusije dao je Branislav Ivanović.

Branislav Ivanović, Zenit

Epsilon, Getty Images

Nekadašnji kapiten selekcije Srbije je u 58. minutu sjajno utrčao na centaršut Šatova iz slobodnog udarca i glavom sa prve stative savladao istrčalog golmana Djupina.

Bio je to sjajan način da proslavi jubilej u klubu iz Sankt Peterburga - 100. meč.

Bila je to uvertira u goleadu koja je usledila u nastavku, pošto je Zenit postigao još četiri pogotka u periodu od 65. do 87. minuta.

Sutormin je bio strelac u 65. i 75, Mak u 82, a na kraju je Šatov krunisao dobru partiju i stavio tačku na pobedu.

Ekipa Sergeja Semaka je posle trećeg trijumfa u nizu lider šampionata sa 23 boda, tri više uz meč više od Krasnodara.

Sastav iz Kazanja je 10. sa 10 i za njega je ovo četvrti uzastopni poraz.

Tambov je kod kuće savladao Rostov sa 2:1, a najzaslužniji za to bio je dvostruki strelac Melkadze. Jedini gol za goste dao je Šomurodov.

Duel Ahmata i Krila Sovjetova završen je bez pobednika 1:1. Pons je doveo domaće u vođstvo, da bi bod timu Miodraga Božovića doneo Karpov u 90+4.