Dan Mullan, Getty Images Sport

22.09.2019 | 21.29 > 21:32

Dva gola i asistencija Vlašića u pobedi CSKA

CSKA Moscow

Fudbaleri CSKA u derbiju 10. kola Premijer lige Rusije pobedili su krasnodar u Moskvi sa 3:2 i zadržali bod minusa u odnosnu na vodeći Zenit iz Sankt Peterburga.

Nikola Vlašić

Epsilon, Getty Images Sport

Armejci su sjajno odigrali prvo poluvreme i golovima Nikole Vlašića u 32. i 41. minutu i Fedora Čalova u 37. na asistenciju hrvatskog napadača vodili su sa 3:0.

Međutim, iskusni Markus Berg je u 57. minutu smanjio prednost Moskovljana, da bi samo tri minuta kasnije švedski napadač vratio putpunu neizvesnost duelu u ruskoj prestonici.

Ipak, do kraja utakmice nije bilo mnogo uzbuđenja, a Čalov u nadoknadi vremena nije iskoristio dobru šansu da postigne i drugi pogodak.

Defanzivac Krasnodara Uroš Spajić nije ulazio u igru.

Lokomotiva je slavila na gostovanju Orenburgu 3:2, Soči je u Moskvi bio bolji od Dinama 3:2, dok je duel između Arselana iz Tule i Urala završen bez pobednika 1:1.

Zenit je lider sa 23 boda, CSKA ima jedan manje, a Rostov, Krasnodar i Lokomotiva po 20.